Polka Roku 2015

Listopad 17, 2015

Kategoria Biznes

 

Anita%20Sieniuc[1]

Anita Sieniuć

Właścicielka firmy FM Cosmetics UK Ltd w Londynie. Pani Anita w niespełna 10 lat stworzyła kosmetyczne imperium, obsługujące ponad 20 tys. dystrybutorów – nie tylko w UK, ale równiez w Irlandii, Afryce, a nawet w Trynidadzie. Zaczynała od małego biura w swoim mieszkaniu, a obecnie posiada własny sklep i duże biuro, w którym zatrudnia Polaków. Za dokonania w sferze biznesu została w 2014 roku doceniona przez kapitułę Federacji Małego Biznesu FSB London i uhonorowana tytułem w kategorii Real Life Entrepreneur. Swoją ciężką pracą i determinacją pokazała, że jesli czegoś się bardzo pragnie i ma się marzenia – można to osiągnąc, nawet w obcym kraju.

 

 

Kategoria Praca Społeczna

 

natalia-salamon[1]

Natalia Salamon

Działaczka na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, uczestniczka jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie – Maratonu Piasków przez Saharę w marcu 2015 roku. Poprzez udział w tym maratonie Pani Natalia nagłaśniała ideę Kampanii Wodnej, mającej na celu podnoszenie świadomości i zaangażowania na rzecz dostępu do wody. 783 mln ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej, o czym pani Natalia przypominała w Polsce, a w Somalii i w Sudanie południowym realizowała projekty wodne, remonty i budowy studni, na które pomagała zbierać fundusze.

 

 

Kategoria Kultura i Sztuka

 

SONY DSC

Magdalena Molendowska

Utalentowana śpiewaczka operowa, stypendystka Rotary Club. Magdalena Molendowska ukończyła prestiżową Guildhall School of Music and Drama w Londynie (Złoty Medal dla najlepszej absolwentki 2012/2013. Artystka, która jest również magistrem prawa Uniwersytetu Gdańskiego, w 2008 roku została ponadto absolwentką Opera Studio Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie. Bogaty repertuar solistki obejmuje pieśni, dzieła oratoryjne i kantatowe, jednak jej ukochanym gatunkiem jest opera. Od 2011 jest solistką Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Na stałe współpracuje również z Glyndebourne Festival – festiwalem operowym w hrabstwie Sussex w Anglii, gdzie godnie reprezentuje Polskę.

 

-> Zobacz Regulamin Plebiscytu.