POLKA ROKU 2013

Lipiec 5, 2014

FINALISTKI PLEBISCYTU 2013
ZWYCIĘŻCZYNI PLEBISCYTU 2013
REGULAMIN PLEBISCYTU 2013

W ramach Kongresu organizator przeprowadził Plebiscyt ‘Polka Roku w UK’, którego celem było ‘wyróżnienie nieprzeciętnych kobiet, które swą dzialalnością pozytywnie odbijają się w lustrze szarej codzienności.’ Plebiscyt rozpoczął się etapem nomiacyjnym, zamkniętym 15 marca: Komitet Organizacyjny otrzymał ponad 50 formularzy nominacyjnych, prezentujących łącznie ponad 20 Pań (kilka osób było nominowanych wielokrotnie). Wsród nominowanych Kandydatek komitet organizacyjny Kongresu wyselekcjonuje 10 finalistek. Zwyciężczyni została wybrana spośród finalistek drogą elektronicznego glosowania, w ktorym mogli wziąć udział wszyscy internauci.

Zgodnie z Regulaminem Plebiscytu ‚Polka Roku w UK’, dnia 19 marca br. Kapituła Plebiscytu dokonała wyboru dziesięciu finalistek spośród nadesłanych formularzy nominacyjnych. Nazwiska finalistek zostały podane do publicznej wiadomości po dniu 20 marca.

Sprawozdanie ze spotkania Kapituły Plebiscytu – tutaj images

Lista Finalistek na Polkę Roku w UK – tutaj

devideer

Agnieszka Kołek Polką Roku w UK, edycja 2013

Screen shot 2013-04-22 at 11.03.32 AM

Jego Ekscelencja Ambasador RP w Londynie Pan Witold Sobków ‚koronuje’ Polkę Roku naszyjnikiem specjalnie zaprojektowanym na tę okazję przez projektanta Marcina Giebułtowskiego. (fot. Gosia Skibinska)

20 kwietnia w Ambasadzie RP Marszałkini Sejmu Wanda Nowicka otworzyła kopertę z nazwiskiem Zwyciężczyni Plebiscytu ‚Polka Roku w UK’, przeprowadzonego w ramach I Kongresu Polskich Kobiet w Wielkiej Brytanii. W internetowym głosowaniu, w którym oddano blisko 2.5 tyś głosów, internauci wybrali Panią Agnieszkę Kołek, organizatorkę i kuratorkę międzynarodowego festiwalu ‚Passion for freedom’. Ten prestiżowy festiwal, w tym roku odbywający się po raz piąty, wystawia artystów uciskanych przez reżimy i promuje wolność słowa i prawa Człowieka. W swojej przemowie Agnieszka podziękowała tym, którzy oddali na nią głos i życzyła zebranym ‚Wolności dla nas wszystkich.’

Więcej o Agnieszce Kołek tutaj

Poznaj wszystkie Finalistki Plebiscytu ‚Polka Roku w UK’ tutaj

 

Patronat Medialny:
Londynek MojaWyspaLogo pe_web_150 czerwone logo