KONGRES

Wrzesień 22, 2014

UWAGA: Przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na Polkę Roku 2016 ruszy 1 września i potrwa do 30 września.

Kongres Polek to coroczne wydarzenie będące płaszczyzną do rozmów o problemach, wyzwaniach i możliwościach stojących przed Polkami w Wielkiej Brytanii, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.

Podczas całodziennego spotkania wypełnionego panelami dyskusyjnymi poruszane są kwestie dotyczące życia rodzinnego, rozwoju osobistego i kariery.

IV Kongres Polek w Wielkiej Brytanii odbędzie się 5 listopada 2016 roku w Londynie pod hasłem „Być kobietą”.

Program IV Kongresu został ułożony tak, by odpowiadać oczekiwaniom kobiet na różnych etapach życia osobistego i zawodowego.

Uczestniczki i uczestnicy zastanowią się między innymi jak budować dobre relacje w związku poprzez zdrowe i świadome partnerstwo. Tematom rodzinnym będzie poświęcony także panel o zmieniającej się roli ojca we współczesnym świecie i rosnących wobec niego oczekiwaniach.

Podczas panelu o wzajemnych relacjach między kobietami, uczestniczki będą dyskutować o tym dlaczego tak trudno o wsparcie ze strony przedstawicielek tej samej płci. W ramach panelu o kobiecych biznesach będzie można poznać nietypowe modele rozwoju zawodowego Polek.

Wpisując się w tematykę poprzednich Kongresów, nie zabraknie także panelu europejskiego, który tym razem będzie traktował o zagrożeniach, jakie napotykają Polki we współczesnej Europie.