KONGRES 2014

POLKI ROKU 2014 WYBRANE!  szczegóły tutaj

Kongres Polek w UK to wydarzenie społeczne zainicjowane w ubiegłym roku przez grupę aktywnych Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii, realizujących swoje projekty pod nazwą  Zjednoczone Królestwo Polek. Ciepłe przyjęcie zeszłorocznej edycji Kongresu upewniło nas w przekonaniu o potrzebie kontynuowania wydarzenia.

Efektem naszej pracy, przy dużym wsparciu i zaangażowaniu ze strony Ambasady PR w Londynie oraz wielu przedstawicieli polonijnych środowisk, jest tegoroczna edycja.

„I w Tobie drzemie Europa – obudź ją” – to przewodnie hasło tegorocznego kongresu, który odbył się 11 października 2014

Kongres ma na celu wspieranie rozwoju potencjału Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii w różnych obszarach życia – poprzez biznes, sztukę, naukę, rozwijanie pasji, po nabywanie dodatkowej wiedzy w zakresie rozwiązywania problemów osobistych, zawodowych, edukacyjnych, zdrowotnych, itd. Zarówno program, jak i imprezy towarzyszące, zostały starannie zaplanowane tak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polek reprezentujących Polonię w UK. Spotkanie będzie więc okazją do wspólnej dyskusji na tematy takie jak: ścieżka kariery, walka ze stereotypami, kobieta w biznesie, życiu, środowisku zawodowym.

Celem Kongresu jest również pokazanie procesów integracyjnych w ramach wspólnej Europy, które nastąpiły w ciągu 10 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz integrację środowisk polonijnych.

Podczas Kongresu wyłonimy zwyciężczynie w plebiscycie na Polkę Roku, czyli kobietę, która swoją pracą, postawą i zaangażowaniem w takich dziedzinach życia jak – działalność społeczna, biznes oraz kultura i sztuka – wybija się wysoko ponad przeciętność.